بهترین داروهای تب بر برای کودکان و نوزادان

[ad_1]

بهترین داروهای تب بر برای کودکان و نوزادان

 

داروهای تب بر برای کودکان

در این بخش از مجله تفریحی کاف مگ بهترین داروهای تب بر برای کودکان و نوزادان را به شما عزیزان معرفی کنیم.

کودکان و نوزادان به دلیل اینکه مقاومت بدنی ضعیفی نسبت به افراد بزرگ تر دارند نمی توانند همه نوع دارویی را مصرف کنند برای همین پزشکان هنگام تجویز دارو , ساده ترین و بی ضررترین داروها را برای آن ها تجویز می کنند.

ولی برخی از والدین به دلایل مختلف هنگام سرماخوردگی کودک خود به پزشک مراجعه نکرده و سعی می کنند خود شان در منزل به مداوای کودک خود اقدام نمایند.

برای این والدین باید گفت که هنگام بروز سرماخوردگی کودک هیچ گاه به وی آنتی بیوتیک ندهید. آنتی بیوتیک فقط برای بیماری های عفونی و سینوزیت  تجویز می شود و از مصرف خود سرانه آنتی بیوتیک جدا خودداری کنید.

برای درمان تب هنگام سرماخوردگی بهترین داروی تب بر برای کودکان استامینوفن ساده  به همراه پاشویه می باشد. و در موارد شدید تر که تب کودک پایین نیامد هر ۸ ساعت از شیاف استامینوفن نیز می توانند استفاده کنند. البته اگر پس از مصرف شیاف نیز تب کودک همچنان بالا بود حتما به پزشک متخصص اطفال مراجعه کنید تا خدای نا کرده کودک دچار تشنج نشود.

در کنار مصرف استامینوفن شستشوی بینی کودک با قطره سدیم کاراید به درمان سرماخوردگی نیز کمک می کند.

اگر کودک زمام زدن واکسنش بود تا بهبودی کامل و پایین آمدن تب از زدن واکسن به نوزاد خودداری کنید. زیرا وضعیت وی بد تر خواهد شد.

منبع : بیتوته

به این پست امتیاز دهید.

بازدید : 5 بار
دسته بندی : مطالب عمومی
تاريخ : ۲۸ تیر ۱۳۹۶
به اشتراک بگذارید :[ad_2]

لینک منبع

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *